top of page

Offisielt: Abbiati legger opp


Milans keeper Christian Abbiati har i dag annonsert at han legger opp etter sesongen.

38-åringen kom til Milan i 1998 og har spilt 374 offisielle kamper for klubben. I samme periode har han også vært ulånt til Torino, Juventus og Atletico Madrid.

Christian Abbiati figurerte som reservekeeper for Dida i flere sesonger, men fra og med 2010-sesongen var italieneren klubbens førstevalg mellom stengene. I 2014 kom Diego Lopez til klubben og trofaste Abbiati måtte igjen finne seg i å være et andrevalg på Milanello. I fjor høst overtok Gianluigi Donnarumma plassen mellom stengene og veien tilbake som klubbens førstevalg ble for lang for veteranen.

Christian Abbiati har blant annet vunnet tre Scudettoer og Champions League en gang som Milan-spiller.

1 visninger0 kommentarer

Comments


bottom of page