top of page

Milan ekspanderer i Kina


Klubbens nye eier har store planer for sitt hjemland.

Kinesiske Yonghong Li, som kjøpte klubben fra Silvio Berlusconi i april, planlegger å bygge fotballskoler og andre fasiliteter i Kina.

I løpet av sommeren har Milan satset stort og hentet inn spillere for over € 200 millioner, men det er ikke de eneste planene de nye eierne har for klubben.

I følge La Repubblica ønsker de også at klubben skal vokse videre i Kina, og avisen hevder at det er en rapport på 39 sider som forteller om klubbens planer om en «Milan-landsby» med hotell, museum, butikk og en restaurant.

I tillegg skal det bygges en stadion, et akademi, et medisinsk senter og et analyse-senter.

Milan ønsker å ekspandere i Kina og de nye eierne er selvfølgelig en viktig årsak til det, men allerede i januar omtalte vi klubbens vekst i Asia. Du kan for øvrig lese den artikkelen her. Kinesiske myndigheter har ambisjoner om å vært vertsnasjon for fotball-VM i 2030, og med en stadig større interesse for europeisk fotball øker også klubbenes inntjeningsmuligheter. Det ønsker Milan å være en del av, og forhåpentligvis kan klubben dra nytte av de kinesiske eierne på flere måter.

1 visninger0 kommentarer

Comments


bottom of page