top of page

Fassone: «Forventer 2-3 nye spillere»


Marco Fassone avviser en ny kjøpefest på Milanello.

I fjor sommer kjøpte Milan en rekke profilerte spillere, deriblant Leonardo Bonucci fra Juventus og Andre Silva fra Porto. Resultatene har i stor grad uteblitt og i skrivende stund ser Milan ut til å gå glipp av Champions League for femte sesong på rad, men det kommer i følge den administrerende direktøren ikke til å føre til store utskiftninger i spillerstallen.

«Vi vil evaluere troppen, men faktum er at mellom 80 og 90 prosent av spillerne har levert på det nivået vi kunne forvente eller bedre. Uansett kunne vi ikke brukt € 240 millioner på spillere i fjor uten å selge andre spillere og økt kapitalen utenom spillerstallen.» 

«Mirabelli gjør en strålende jobb og fansen kan forvente 2-3 nye spillere foran neste sesong. Vi vurderer jevnlig hvilke posisjoner vi må forsterke oss i.»

Til tross for at troppen antageligvis blir forsterket trenger ikke det å bety at noen av stjernene forsvinner.

«På bakgrunn av klubbens finansielle situasjon tror jeg ikke vi er avhengige av å selge noen av våre spillere. Vi ser for eksempel på Gianluigi Donnarumma som vår førstekeeper på lang sikt.»

1 visninger0 kommentarer

Siste innlegg

Se alle

Comentarios


bottom of page