top of page

Bonaventura ute i flere uker


Milan må klare seg uten Giacomo Bonaventura i de kommende kampene.

Det fortalte klubbens lege, Gianluca Melegati, til Milan TV i går. 28-åringen ble skadet i helgens oppgjør mot Genoa og forlot banen midtveis i den andre omgangen.

«Giacomo fikk et muskulært problem like etter pause og han var ikke i stand til å fullføre kampen. Nå har vi ventet 48 timer og kjørt noen flere tester. Det dreier seg om en mild skade og det er heldigvis ikke skjedd på et utsatt område ettersom smellen kom like under kneet.»

«Til tross for at det ikke er noe alvorlig vil det holde ham borte fra trening i en periode, og vi vil undersøke leggen på nytt om 10 dager. Normalt sett går det 2-3 uker med en slik type skade.»

Giacomo Bonaventura mistet dessverre store deler av fjorårssesongen grunnet skade og må nå belage seg på et nytt opphold på sidelinjen. I løpet av de neste tre ukene skal Milan møte Chievo (25.10), Juventus (28.10), AEK (02.11) og Sassuolo (05.11). Disse kampene går mest sannsynlig uten angriperen, men han bør være tilbake til storkampen mot Napoli 23. november.

Comentarios


© 2012 Milan Norge 

bottom of page