top of page

Galliani prøver seg på Liverpool-spiller


Milan skal være interesserte i å hente Lucas Leiva til San Siro.

Den 29 år gamle (30 år neste uke) brasilianeren har slitt med spilletid på Anfield i det siste og er på utgående kontrakt, noe som gjør at britene ønsker å kvitte seg med ham allerede dette overgangsvinduet – i håp om å få noe igjen for ham. Leiva så lenge ut til å være klar for Inter på et lån ut sesongen, men nå skal, ifølge Tuttosport, Galliani altså ha vendt blikket sitt mot ham med tanke på en permanent overgang – noe som skal være mer interessant for Liverpool. Allerede i sommer gikk det rykter om at brasilianeren var på vei til Milan, blant annet i en byttehandel med Jeremy Menez. Galliani ser på Leiva som et godt alternativ til Locatelli på Milans midtbane og Montella skal visstnok ha et godt øye til Liverpool-veteranen. Avisen melder at Galliani skal ha vært i kontakt med Merseyside klubben og er forberedt på å møte klubbens krav. Lucas Leiva kom til Liverpool i 2007 og har siden den gang spilt 328 kamper. I 2011 vant han Liverpool Player of the Year Award – en pris spillere som blant andre Luiz Suárez, Steven Gerrard og Fernado Torres har vunnet.

I tillegg til dette melder blant andre Dailymail at Milan skal ha kommet med en formell henvendelse til Liverpools naboer Everton, angående å hente spanjolen Gerard Deulofeu. Det skal her være snakk om et lån som strekker seg ut sesongen med muligheter for en permanent overgang. Den 22 år gamle vingen som kom til Everton sommeren 2015 har slitt med spilletid under klubbens nye trener, Ronald Koeman, noe som skal være årsaken til at det spekuleres i en overgang for den tidligere Barcelona-spilleren.

1 visninger0 kommentarer

Comments


bottom of page