top of page

før kamp: Milan-sampdoria


De siste par ukene har ikke vært gode. Ikke bare har vi tapt begge CL-semifinalene for Inter, men vi har også klart å sakke akterut i kampen om CL-plassene. Selv med full pott i de resterende kampene er det rettsakene mot Juventus som gir mest grunn til å tro at det blir europaspill på øverste hylle også neste sesong for Milan.


Morgendagens kamp er nettopp av typen vi har forspilt våre sjanser på denne sesongen. Vi har hatt store problemer med å skåre mål mot lavtliggende lag fra nedre halvdel av tabellen. Pioli har vist få evner til å etablere gode samhandlingsmønstre offensivt, og når ikke enkeltmannsprestasjonene sitter, så blir det sjelden bra. Men fotballens verden byr alltid på nye sjanser, og vi håper fra dypet av våre rødsvarte hjerter at Milan klarer å løse flokene i morgendagens kveldskamp mot Sampdoria, som allerede er klar for nedrykk til Serie B.


Antatt startoppstilling:

Maignan

Calabria - Thiaw - Kjær - Theo

Tonali - Krunic

Saelemaekers - Diaz - Leao

Giroud


Tips: 2-0


Forza Milan!

 
 
 

Siste innlegg

Se alle
Milan-Inter

Scudettokampen er over, ironisk nok i en periode der Inter egentlig ikke har spilt så veldig godt. Etter skaden på Lautaro, er det egentlig bare DiMarco som har holdt kvaliteten oppe. Men for en seson

 
 
 

Kommentarer


© 2012 Milan Norge 

bottom of page