top of page

AC Milan vokser på sosiale medier


Klubben har stor suksess på sosiale medier for tiden og vokser for hver dag som går.

Kun få måneder etter at klubbens offisielle Twitter-konto rundet 3 millioner følger (3.16 millioner pdd.) har Milan nådd en ny milepæl. AC Milan på Instagram har nå passert 2 millioner følgere. Det er en kraftig vekst på to år og viser nok en gang at klubben er ekstremt populær på sosiale medier, samtidig som det er noe Milan tar seriøst og ønsker å dele mest mulig med fansen rundt om i verden.

Det mest populære bildet på Instagram-kontoen er, ikke overraskende, fra storseieren over erkerival Inter for et par uker siden.

Milan har i tillegg rundt 24 millioner fans på Facebook, over 5 millioner fans på Google+ og nesten 300.000 registrerte brukere på deres Youtube-kanal.

Vi har tidligere skrevet om klubbens fremvekst i kinesiske medier og det er godt å se at klubben har trofaste fans over hele verden som alle ønsker å se klubben tilbake på toppen av den europeiske tronen.

1 visninger0 kommentarer

Comments


bottom of page