Juventus-Milan: Troppene og Ferrara-intervju PDF Skriv ut E-post
Skrevet av Asad Ahmad   
lørdag 09. januar 2010 22:02

Kveld til søndag kommer Torino-by til å eksplodere når Juventus og Milan møtes til dyst. Troppen til lagene samt dagens pressekonferanse der Ferrara uttaler seg om kampen, kan du lese om her.

 

Etter dagens Juve-trening, satte Ferrara seg ned i pressekonferansen, og hevdet at Milan og Juventus er jevngode og at morgendagens kamp vil bli meget spennende.

''I slike kamper må vi holde oss sterke, og prøve å ha kontroll på Milans teknikk og kvalitet. Vi har vært gjennom to forskjellige perioder i år, og starten vår var veldig mye bedre enn Milans, men etter tid har mye forandret seg og de har hentet inn mange poeng samt veldig mange gode resultater i det siste. Vi har nesten like mange poeng på tabellen, og vi er to lag som er på høyde med hverandre. Fakta er at Juventus møter et lag i storform, og at dette blir meget spennende,'' skal Ferrara ha sagt til media ifølge Juventus' offisielle hjemmeside.

Leonardo har valgt å ta med 21 spillere til Torino i kampen mot Juventus, og spillere som Seedorf og Alexandre Pato er utilgjengelige grunnet skader. Ellers ser troppen sterk ut, og det hevdes at Leonardo vil bruke samme startoppstilling som han brukte mot Genoa på onsdag.

Hele troppen:

Dida, Roma, Storari, Antonini, Bonera, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Thiago Silva, Abate, Ambrosini, Beckham, Flamini, Gattuso, Pirlo, Borriello, Di Gennaro, Huntelaar, Inzaghi, Ronaldinho.

Utilgjengelige spillere: Abbiati, Oddo, Onyewu, Zambrotta, Seedorf, Pato.

Troppen til Juventus (19 spillere):
Chiellini, Felipe Melo, Cannavaro, Grosso, Salihamidzic, Marchisio, Del Piero, Amauri, Chimenti,  Manninger, Zebina, Poulsen, Grygera, Diego, De Ceglie, Tiago, Legrottaglie, Rossi, Immobile.